Adwokat

Paweł Figiel

Doświadczenie w Sądzie Rejonowym w Mikołowie

Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując ponad 7 lat na stanowisku Asystenta Sędziego w Wydziałach: Cywilnym, Karnym, Wykonywania Orzeczeń, Rodzinnym oraz Pracy w Sądzie Rejonowym w Mikołowie. W tym czasie zdobyłem gruntowną wiedzę oraz doświadczenie zawodowe niezbędne do udzielania porad prawnych oraz wszechstronnego reprezentowania Klientów w postępowaniach sądowych w sprawach z zakresu prawa karnego, cywilnego, spadkowego, nieruchomości, rodzinnego, pracy, gospodarczego, handlowego oraz egzekucyjnego. Praca w Sądzie pozwoliła mi na dogłębne poznanie zasad i mechanizmów wydawania orzeczeń sądowych, co z powodzeniem mogę wykorzystać w zawodzie adwokata. W swojej dotychczasowej praktyce zawodowej zdobyłem również doświadczenie z zakresu prawa administracyjnego pracując w organach administracji publicznej.

 

 

Wykształcenie prawnicze

Od urodzenia związany jestem z miastem Mikołów. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2003 roku obroniłem pracę magisterską na ocenę bardzo dobrą z zakresu prawa gospodarczego i handlowego napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Antoniego Witosza.

 

 

Usługi prawne w Mikołowie

W 2014 roku pozytywnie złożyłem egzamin adwokacki, po czym zostałem wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach. Swój zawód wykonuję z pasją i pełnym zaangażowaniem, mając na celu dobro Klienta.

 

Do każdego Klienta mojej Kancelarii Prawnej podchodzę indywidualnie. Przed skierowaniem sprawy do sądu, dokładnie informuję Klienta o planowanym przebiegu sprawy oraz jej ewentualnych następstwach. Dbam o kompleksową obsługę prawną, zapewniając staranne wykonanie wszelkich formalności. Udzielam wyczerpujących informacji na temat aktualnego stanu oraz przebiegu danej sprawy. Wykorzystuję wszystkie prawnie dostępne możliwości, aby uzyskać pozytywny wynik sprawy dla Klienta, w możliwie najkrótszym czasie.

 

Doświadczona Kancelaria Adwokacka w Mikołowie

Celem pracy Kancelarii Adwokackiej Paweł Figiel jest pomoc ludziom w rozwiązywaniu trudnych sytuacji prawnych. Kancelaria zapewnia fachowe doradztwo prawne i profesjonalną reprezentację przed sądami, organami ścigania oraz organami administracji publicznej.

Kancelaria Adwokacka świadczy usługi prawne zarówno osobom fizycznym jak i podmiotom gospodarczym. W dbaniu o interesy naszych Klientów Kancelaria kieruje się zasadami profesjonalizmu oraz najwyższej staranności.

poznaj naszą kancelarię

JBG

Pan Mecenas w 1000% zasługuje na bardzo duży szacunek,sprawa karna załatwiona uniewinnieniem.Stały kontakt i informacje na bieżąco w toczącym się postępowaniu. Bardzo(...)

więcej

DR

D

więcej

Piotr

W 100% polecam Pana Mecenasa. Sprawa na pozór beznadziejna okazała się całkiem inną, oczywiście została rozstrzygnięta na moją korzyść. Pełny profesjonalizm, podczas(...)

więcej

Piotr Grudziński

Profesjonalizm, rzetelność, skuteczność - dziękuję za pomoc.

więcej

Dariusz Bończyk

Kancelaria godna polecenia -wysoka skuteczność z ogromną wiedzą. Oczywiście sprawa rozwodowa została przeze mnie wygrana dzięki Panu, któremu zaufałem.jeszcze raz(...)

więcej

Lorcia

Dziękuję bardzo za pomoc.Polecam w sprawach związanych z Kodeksem Karnym zarówno mieszkającym w kraju jak i za granicą. Bardzo mądry i miły adwokat. Potrafi uspokoić,(...)

więcej
zobacz więcej opinii